معنی و مفهوم آرم فورد / FORD

آرم فورد به شکل بیضی پهن در سایه های مختلف از رنگ آبی و سفید طراحی شده است. امضای شیک معروف هنری فورد در بیضی تعبیه شده است.  این شرکت همواره بر اهمیت سنت، و به رسمیت شناختن و ظرافت تاکید دارد . شکل بیضی در سال ۱۹۱۲  برای تبلیغ نام تجاری فورد به عنوان  “مشخصه ای برای قابلیت اطمینان و اقتصاد” گنجانیده شده است . استفاده از رنگ آبی در آرم فورد نمادی از قدرت، برتری و فضل این شرکت است، در حالی که رنگ سفید ، شرافت ، ظرافت و خلوص را به تصویر می کشد . در طی سال ها  آرم فورد دست خوش تغییرات زیادی بوده است.  با این حال، می توان به عنوان یکی از بزرگترین و به یاد ماندنی ترین آرم های خودرو تا کنون در نظر گرفت.

دست راست آقای فورد ; آقای هارولد ویلز در دوران نوجوانی از راه چاپ کارت ویزیت امرار معاش میکرد پس در سال ۱۹۰۳ هنگامی که هنری در جستجوی یک آرم برای شرکت خود بود آقای ویلز ماشین چاپ قدیمی مدل جان بول خود را گردگیری کرد. مدل ظاهری آرم همان چیزی بود که برای کارت ویزیت خودش استفاده کرده بود. بیضی در سال ۱۹۱۲ ظاهر شد و رنگ آبی در سال ۱۹۲۷ اضافه گردید.

در جشن سالگرد ۱۰۰ سالگی این شرکت، فورد آخرین نسخه از آرم را در سال ۲۰۰۳ معرفی کرد رنگ آبی گرادیان شد، در حالی که رنگ نقره ای با رنگ سفید جایگزین شد وشکل بیضی پهن تر شده است.

نام کشور سازنده : Dearborn, Michigan, U.S

نام پارسی کشور سازنده:  میشیگان، آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۰۳

شعار:  Go Further Built Ford Tough

معنی شعار:  فورد به سختی ساخته شده

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت فورد مراجعه کنید :

www.ford.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو فورد در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/ford

 

معنی و مفهوم آرم شلبی / Shelby

یکی از مشهورترین نام  های تجاری ماشین در ایالات متحده آمریکا، شلبی آمریکایی است که توسط یکی از علاقه مندان خودرو مسابقه، کارول شلبی تاسیس شد. شلبی آمریکایی اولین شرکت آمریکایی بود که مسابقات قهرمانی تولید کنندگان جهانی را به دست آورد. در سال ۱۹۶۶، شلبی آمریکایی به شرکت فورد موتور کمک کرد تا وارد مسابقات تولید کنندگان جهانی در آمریکا شود.
شلبی آمریکایی در حال حاضر خودروهایی مانند بلوک کوچک کبرا، کوبا بلوک بزرگ، Shelby GT350 و GT500 Super Snake تولید می کند. و از سال ۲۰۰۵ هر ساله مدل های جدیدی را منتشر می کنند.

آرم Shelby، علامت Shelby American از تصویر یک مار به نام کبری ساخته شده است که درون یک دایره قرار گرفته و نام شرکت در تصویر است.

نام کشور سازنده : United States

نام پارسی کشور سازنده:  ایالات متحده آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۶۵

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت جیپ مراجعه کنید :

http://www.ford.com/cars/mustang/

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو فورد شلبی در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/shelby

 

معنی و مفهوم آرم موستانگ /mustang

معنی و مفهوم آرم موستانگ /mustang

لوگوی Mustang توسط همه طرفداران خودرو از سراسر جهان مورد احترام است. با این حال، تعداد کمی از مردم می دانند یکی از محبوب ترین مدال ها در تاریخ اتومبیل های ورزشی است. کمتر کسی می داند که چرا فیلیپ توماس کلارک اسب را الهام بخش طراحی آرم Mustang دانست.

ایده ساخت ماشین ورزشی به سال ۱۹۶۲ به فورد رسید. همه ما می دانیم که این ماشین ابتدا در سال ۱۹۶۴ معرفی شد و یک سال بعد خط تولید راه افتاد. فیلیپ توماس کلارک ۲۷ سال داشت که از او خواسته شد لوگوی یک خودروی جدید را طراحی کند. او در GMC کار می کرد اما شرکت را برای پیوستن به فورد ترک کرد. او بسیار مشتاق بود که قرار است مفهوم جدیدی تولید شود. انتظار میرفت که یکی از قدرتمندترین خودروهای شیک در جهان باشد. تنها پس از ۱۰۰ روز کار سخت تصویر خودروی مدل  pony ظاهر شد.  کلارک مشهور  به طراحی حیوانات مختلف بود. او طراحی هایی برای کافه های محلی و سایر موسسات ساخته بود اما این بار او نیاز به ایجاد چیزی داشت که نشان دهنده نام مدل جدید و همچنین روح آمریکا باشد. شایعات و بحث های زیادی در مورد این موضوع وجود دارد که چرا یک اسب در آرم Mustang به سمت چپ می رود.

انواع مختلفی از  نشان اسب در هر دو جهت وجود دارد. بعضی ها می گویند که نسخه نهایی با سمت چپ منجر به این واقعیت شده است که کلارک دست راست بود و برایش آسان تر بود که حیوانات در آن جهت.قرار بگیرند  اما ما مطمئن نیستیم. چیزی که ما مطمئنیم نسخه نهایی چوبی توسط Charles Keresztes  ساخته شده و در سال ۱۹۶۳ ارائه شده است. این بر اساس طرح کلارک بود. بعدها لوگوی Mustang اصلاح شد و چندین بار در تاریخ این مدل تغییر یافت. با این حال آخرین نسخه این نشان در سال ۲۰۱۰ ظاهر شد. اسب شفاف تر و ظاهر عضلانی بیشتری داشت.

نام کشور سازنده : Dearborn, Michigan, U.S

نام پارسی کشور سازنده:  میشیگان، آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۶۴

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت فورد مراجعه کنید :

http://www.ford.com/cars/mustang/

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو فورد موستانگ در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/mustang

 

معنی و مفهوم آرم کادیلاک / CADILLAC

نشان اولیه کادیلاک cadillac بر مبنای شناسه خانوادگی مردی که این شرکت را در سال ۱۷۰۱ میلادی تاسیس کرد، طراحی شده بود. «آنتونی دلاموته» که با نام «سر کادیلاک» هم شناخته می‌شد، مدیری میان‌پایه در دولت ایالات متحده بود که پایه‌گذار کادیلاک در دیترویت شد. شرکت او تا سال‌ها ارابه‌های فلزی می‌ساخت و نشانی که برای محصولات‌اش انتخاب شده بود، برازنده‌اش می‌کرد

کادیلاک در سال ۱۹۰۲ توسط هنری ام لیلاند تاسیس شد. کادیلاک یکی از قدیمی ترین مارک های خودرو در جهان است . جنرال موتورز کادیلاک را در سال ۱۹۰۹ خریداری کرد.

در سال ۲۰۱۴، اتومبیل های جدید کادیلاک همه یک آرم جدید داشته اند.

آرم کادیلاک شامل طیف گسترده ای از رنگ ها از جمله سیاه و سفید، قرمز، خاکستری، زرد، نقره و آبی است. هر رنگ دارای معنی خاص خود است . نمادی از خلاقیت، تعالی، شور، عظمت و کسب و کار مسئولیت ایجاد شده توسط خودروسازان.

کادیلاک تاج گل یا همان خوشه های دور تا دور آرم کادیلاک را در سال ۲۰۱۴ حذف کرد. تغییرات یاد شده بر اساس بازخوردهای منفی دریافتی از مشتریان بالقوه این شرکت که تاج گل را نمادی قدیمی و منسوخ می‌دانند، گرفته شده و با ایجاد یک نشان یک تکه و ساده تر، آزادی عمل بیشتری برای بهره گیری از موقعیت نشان در طراحی خودرو به طراحان داده خواهد شد.

نام کشور سازنده:  Warren, Michigan, U.S

نام پارسی کشور سازنده:  ایالت میشیگان ، آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۰۲

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت کادیلاک مراجعه کنید :

www.cadillac.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو کادیلاک در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/cadillac

 

معنی و مفهوم آرم شورولت / CHEVROLET

آرم شورلت اغلب به عنوان یک به علاوه توصیف شده است و در شمال امریکا به عنوان یک پاپیون شناخته شده است گاهی اوقات “پاپیونی باشگاه” می گویند که به معنای تعظیم است ، بر نام شرکت. به شکل یک صلیب مانند نیز گفته می شود.

آرم شورلت معروف طلایی و زرد رنگ طراحی شده است و با یک مرز نقره ای تزئین شده. چنین رنگ های زنده ای نشان شور و شوق و قدرت است. نام این شرکت در زیر آرم با حروف سیاه و سفید نوشته شده است قبل از آن، علامت سیاه و سفید یا آبی استفاده می شده .

ریشه نشان شورولت، که یکی از برندهای جنرال موتورز به عنوان پرفروش ترین خودروساز دنیا است به یکی از سفرهای ویلیام دورانت، موسس این شرکت به پاریس در سال ۱۹۰۷ باز می گردد. دورانت آنچنان مسحور طرح زیبای کاغذ دیواری خود قرار گرفته بود که تکه ای از آن را کند و داخل کیف پول خود قرار داد. چند سال بعد در سال ۱۹۱۳ او این تکه را مبنای طراحی لوگوی طیفی خود قرار داد و نام شرکت را از اسم لوئیس شورولت، راننده مسابقات سرعت به عاریت گرفت.

نام کشور سازنده : Detroit, Michigan, U.S

نام پارسی کشور سازنده:  ایالت میشیگان ، آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۱۱

شعار:  Excellence for Everyone – Find New Roads

معنی شعار:  برتری برای همه راه های جدید پیدا کن

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت شورولت مراجعه کنید :

www.chevrolet.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو شورولت در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/chevrolet

معنی و مفهوم آرم کوروت / CORVETTE

شورلت کوروت یکی از مدل‌های اسپرت محبوب خودروهای کمپانی شورولت است که از دهه ۱۹۵۰ میلادی تا کنون محبوبیت زیادی داشته است.

کوروت از سال ۱۹۵۳ تا کنون که در حال تولید بوده است، ۷ نسل تکامل پیدا کرده است. آخرین نسخه این اتومبیل سی۷ نام دارد و در بوولینگ گرین، کنتاکی ساخته میشود.

طراحی اولیه کوروت دارای دو پرچم متقابل بود: یکی، پرچم شطرنجی که نشان دهنده پیروزی مسابقات است. دیگری، پرچم ستاره های آمریکایی.

با این حال، استفاده از پرچم آمریکا برای ترویج محصولات تجاری در آن زمان غیرقانونی بود و تصمیم گرفته شد تا این بخش طراحی حذف گردد و از پرچمی که شامل لوگو Chevrolet و فلور دلیس یک نماد فرانسوی که بخشی از لوستر خانواده Chevrolet  بود استفاده کردند . متاسفانه در طول سال ها لوگو  کوروت دست خوش تغییرات متعددی بوده .

در سال ۱۹۸۰، یک دهه جدید وارد شد، و طرح های زاویه ای بیشتری مشاهده شد . در سال ۱۹۶۳ پرچم ها به گونه ای طراحی شد که “V” را تشکیل دادند. نظریه پردازان توطئه یک چشم انداز فلیپ بورد یا تاندربرد را می بینند، اما من فکر نمی کنم که این اتومبیل ها واقعا ترس رقابتی داشته باشند، چرا که اولی در محدوده قیمت قرار نگرفت و دومین  در رده بندی عملکردی نبود.

و طراحی نهایی در سال ۲۰۱۴ انجام شده است.

نام کشور سازنده : United States

نام پارسی کشور سازنده:  ایالات متحده آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۵۳

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت جیپ مراجعه کنید :

www.chevrolet.com/corvette-sports-cars.html

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو کوروت در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/corvette

 

معنی و مفهوم آرم بیوک / BUICK

آرم فعلی بیوک که در سال ۲۰۰۲ تمام نقره شد. سایه خاکستری به آن نگاه چشم نواز تر می دهد. با این حال، رنگ های اصلی از سه سپر قرمز، سفید و آبی به افتخار خانواده اسکاتلندی Buik  بودند.

LeSabre، INVICTA و الکترا – در سال ۱۹۶۰، سه سپر بر روی آرم برای اولین بار ظاهر شد. سه سپر فعلی حفظ سنت های نام تجاری است، اما در سایه های مختلف از نقره و از ویژگی های آن خطوط ساده موربی است که استفاده شده در نسخه های قبلی شطرنجی بودند. دایره کامل نقره ای در اطراف سپر آرم را مدرن کرده.

رنگ نقره ای در آرم بیوک نمادی از پاکی، شرافت، پیچیدگی و عظمت – در حالی که رنگ سیاه و سفید نشان دهنده نگرش پویا و تعالی این شرکت است.

نام کشور سازنده : Detroit, Michigan, United States

نام پارسی کشور سازنده:  دیترویت، میشیگان، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه : ( ۱۸۹۹بیوک خودکار Vim و شرکت برق ) (۱۹۰۳ شرکت موتور بیوک )

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت بیوک مراجعه کنید :

www.buick.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو بیوک در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/buick

 

معنی و مفهوم آرم دوج / DODGE

دوج یعنی جاخالی دادن ولی در اصل فامیلیه برادرایی بوده که تو سال ۱۹۱۴ این کمپانی رو تاسیس کردن

از سال ۱۹۹۰ آرم دوج سر قوچ است .

از سال ۲۰۱۱ لوگو شرکت تغییر کرد . آرم فعلی دوج سایه های مختلفی از نقره و رنگ قرمز است. کتیبه Dodge  تمام نقره ای است، برای عظمت و عزت و پیچیدگی است. دو راه راه شیب دار در سمت راست لوگو به رنگ قرمز به عنوان نماد عشق و شور و هیجان رنگ شده، مرتبط با وسایل نقلیه شرکت می باشد.

نام کشور سازنده : Auburn Hills, Michigan, United States

نام پارسی کشور سازنده:  میشیگان، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۰۰

شعار:  Domestic. Not Domesticated

معنی شعار:  داخلی. اهلی نشده

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت دوج مراجعه کنید :

www.dodge.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو دوج در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/dodge

 

معنی و مفهوم آرم اس آر تی /SRT

دوج چلنجر نام سه نسل مختلف خودروهای آمریکایی تولید شده توسط دوج است. که  از سال ۱۹۵۸ تا ۱۹۵۹ ساخته شد. این مدل های سوپرشارژ از مدل های محبوب دوج ، افسانه های آمریکایی را به وسایل نقلیه با موتورهای قدرت جانوری تبدیل می کنند.
ماشین های هیولایی مستحق عناوین و هویت های تهاجمی هستند که دوج با علامت شدید هالکات تحویل داده است.
دوج سوپر زنبور عسل یک ماشین عضلانی است (دوج چلنجر اسکات پک )  که توسط دوج در سال های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۱ تولید شده است.

نام کشور سازنده : United States

نام پارسی کشور سازنده:  ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۵۸

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت دوج مراجعه کنید :

www.drivesrt.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو کادیلاک در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/srt

 

معنی و مفهوم آرم رام / RAM

رام کامیون به طور رسمی به عنوان کامیون بخش رام شناخته می شود

نمادهای این خودرو به عنوان تشخیص و احترام آرم سر قوچ است. آرم مرموز بسیاری جذاب، توسط دوج در طول صد سال گذشته استفاده شده است، از جمله جدید ترین علامت نام تجاری است. قوچ نام تجاری شرکت و سر قوچ یا گوسفند نر uncastrated لوگو شرکت است.

نام کشور سازنده : Auburn Hills, Michigan, United States

نام پارسی کشور سازنده:  میشیگان، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه: ۲۰۰۹

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت رام مراجعه کنید :

www.ramtrucks.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو دوج رم در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/ram

 

معنی و مفهوم آرم جیپ / Jeep

لوگو جیپ در طراحی گذشته همان طور که مشاهده می کنیدنمای جلوی اتومبیل را نشان می دهد . این شکل شامل ۲ دایره به نشانه چراغهای جلوماشین و چندین خط عمودی به عنوان grill های اتومبیل هستند . کلمه جیپ نیز در بالای لوگو نوشته شده است .

جیپ به عنوان یک اتومبیل نظامی شروع به کار نمود و بعدها به عنوان یک مدل Willys-Overland شناخته شد و در حقیقت در ابتدا لوگو و آرم خاصی برای این اتومبیل وجود نداشت و از سال ۱۹۴۶ که این اتومبیل به عنوان یک اتومبیل غیر نظامی در بازارمعرفی گشت تا سال ۱۹۶۳ کلمه جیپ با فونت خاصی درون یک پرانتز ، تنها نشانه و آرم این اتومبیل بود .

کلمه “جیپ” به عنوان علامت تجاری در سال ۱۹۶۳ بدون آرم و یا هر نوع علامت دیگر به ثبت رسید. رنگ سبز تیره در آرم جیپ نشان دهنده منحصر به فرد، اصالت، رفاه و رشد، در حالی که رنگ سفید مخفف جذابیت و ظرافت از این نام تجاری یاد شده است.

نام کشور سازنده : Toledo, Ohio, United States

نام پارسی کشور سازنده:  تولدو، اوهایو، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۴۱

شعار:  I live. I ride. I am Jeep

معنی شعار:  من زندگی می کنم. میرونم. من جیپ هستم

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت جیپ مراجعه کنید :

www.jeep.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو جیپ در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/jeep

 

معنی و مفهوم آرم جی ام سی /GMC

علامت GMC  همواره یکی از آرم های شاخص در شمال امریکا بوده است و همواره نام شرکت تشکیل شده از سه حرف می باشد. در واقع تنها از حروف  M، G  و C ، رنگ قرمز و تزئین شده با دور نقره ای می باشد

با وجود اینکه آرم GMC از یک نماد بسیار ساده، طراحی شده است برای تحت تاثیر قرار دادن با فونت بزرگ و نماد قدرت اولیه برای وسایل نقلیه تولید شده و نام تجاری ضروری است. هیچ زرق و برقی ندارد، فقط ابزار وحشیانه – این چیزی هست که صاحبان GMC در کامیون ها و suv خود به کار می برند .

نام کشور سازنده : Detroit, Michigan, United States

نام پارسی کشور سازنده:  دیترویت، میشیگان، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه:  ۱۹۱۱

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت GMC مراجعه کنید :

www.gmc.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو جیپ در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/gmc