معنی و مفهوم آرم فورد / FORD

آرم فورد به شکل بیضی پهن در سایه های مختلف از رنگ آبی و سفید طراحی شده است. امضای شیک معروف هنری فورد در بیضی تعبیه شده است.  این شرکت همواره بر اهمیت سنت، و به رسمیت شناختن و ظرافت تاکید دارد . شکل بیضی در سال 1912  برای تبلیغ نام تجاری فورد به عنوان  “مشخصه ای برای قابلیت اطمینان و اقتصاد” گنجانیده شده است . استفاده از رنگ آبی در آرم فورد نمادی از قدرت، برتری و فضل این شرکت است، در حالی که رنگ سفید ، شرافت ، ظرافت و خلوص را به تصویر می کشد . در طی سال ها  آرم فورد دست خوش تغییرات زیادی بوده است.  با این حال، می توان به عنوان یکی از بزرگترین و به یاد ماندنی ترین آرم های خودرو تا کنون در نظر گرفت.

دست راست آقای فورد ; آقای هارولد ویلز در دوران نوجوانی از راه چاپ کارت ویزیت امرار معاش میکرد پس در سال 1903 هنگامی که هنری در جستجوی یک آرم برای شرکت خود بود آقای ویلز ماشین چاپ قدیمی مدل جان بول خود را گردگیری کرد. مدل ظاهری آرم همان چیزی بود که برای کارت ویزیت خودش استفاده کرده بود. بیضی در سال 1912 ظاهر شد و رنگ آبی در سال 1927 اضافه گردید.

در جشن سالگرد 100 سالگی این شرکت، فورد آخرین نسخه از آرم را در سال 2003 معرفی کرد رنگ آبی گرادیان شد، در حالی که رنگ نقره ای با رنگ سفید جایگزین شد وشکل بیضی پهن تر شده است.

نام کشور سازنده : Dearborn, Michigan, U.S

نام پارسی کشور سازنده:  میشیگان، آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  1903

شعار:  Go Further Built Ford Tough

معنی شعار:  فورد به سختی ساخته شده

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت فورد مراجعه کنید :

www.ford.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو فورد در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/ford

 

معنی و مفهوم آرم شلبی / Shelby

یکی از مشهورترین نام  های تجاری ماشین در ایالات متحده آمریکا، شلبی آمریکایی است که توسط یکی از علاقه مندان خودرو مسابقه، کارول شلبی تاسیس شد. شلبی آمریکایی اولین شرکت آمریکایی بود که مسابقات قهرمانی تولید کنندگان جهانی را به دست آورد. در سال 1966، شلبی آمریکایی به شرکت فورد موتور کمک کرد تا وارد مسابقات تولید کنندگان جهانی در آمریکا شود.
شلبی آمریکایی در حال حاضر خودروهایی مانند بلوک کوچک کبرا، کوبا بلوک بزرگ، Shelby GT350 و GT500 Super Snake تولید می کند. و از سال 2005 هر ساله مدل های جدیدی را منتشر می کنند.

آرم Shelby، علامت Shelby American از تصویر یک مار به نام کبری ساخته شده است که درون یک دایره قرار گرفته و نام شرکت در تصویر است.

نام کشور سازنده : United States

نام پارسی کشور سازنده:  ایالات متحده آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  1965

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت جیپ مراجعه کنید :

http://www.ford.com/cars/mustang/

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو فورد شلبی در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/shelby

 

معنی و مفهوم آرم موستانگ /mustang

معنی و مفهوم آرم موستانگ /mustang

لوگوی Mustang توسط همه طرفداران خودرو از سراسر جهان مورد احترام است. با این حال، تعداد کمی از مردم می دانند یکی از محبوب ترین مدال ها در تاریخ اتومبیل های ورزشی است. کمتر کسی می داند که چرا فيليپ توماس كلارك اسب را الهام بخش طراحی آرم Mustang دانست.

ایده ساخت ماشین ورزشی به سال 1962 به فورد رسید. همه ما می دانیم که این ماشین ابتدا در سال 1964 معرفی شد و یک سال بعد خط تولید راه افتاد. فيليپ توماس كلارك 27 سال داشت كه از او خواسته شد لوگوي يك خودروي جديد را طراحي كند. او در GMC کار می کرد اما شرکت را برای پیوستن به فورد ترک کرد. او بسیار مشتاق بود که قرار است مفهوم جدیدی تولید شود. انتظار میرفت که یکی از قدرتمندترین خودروهای شیک در جهان باشد. تنها پس از 100 روز کار سخت تصویر خودروی مدل  pony ظاهر شد.  کلارک مشهور  به طراحی حیوانات مختلف بود. او طراحی هایی برای کافه های محلی و سایر موسسات ساخته بود اما این بار او نیاز به ایجاد چیزی داشت که نشان دهنده نام مدل جدید و همچنین روح آمریکا باشد. شایعات و بحث های زیادی در مورد این موضوع وجود دارد که چرا یک اسب در آرم Mustang به سمت چپ می رود.

انواع مختلفی از  نشان اسب در هر دو جهت وجود دارد. بعضی ها می گویند که نسخه نهایی با سمت چپ منجر به این واقعیت شده است که کلارک دست راست بود و برایش آسان تر بود که حیوانات در آن جهت.قرار بگیرند  اما ما مطمئن نیستیم. چیزی که ما مطمئنیم نسخه نهایی چوبی توسط Charles Keresztes  ساخته شده و در سال 1963 ارائه شده است. این بر اساس طرح کلارک بود. بعدها لوگوی Mustang اصلاح شد و چندین بار در تاریخ این مدل تغییر یافت. با این حال آخرین نسخه این نشان در سال 2010 ظاهر شد. اسب شفاف تر و ظاهر عضلانی بیشتری داشت.

نام کشور سازنده : Dearborn, Michigan, U.S

نام پارسی کشور سازنده:  میشیگان، آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  1964

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت فورد مراجعه کنید :

http://www.ford.com/cars/mustang/

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو فورد موستانگ در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/mustang

 

معنی و مفهوم آرم کادیلاک / CADILLAC

نشان اولیه کادیلاک cadillac بر مبنای شناسه خانوادگی مردی که این شرکت را در سال ۱۷۰۱ میلادی تاسیس کرد، طراحی شده بود. «آنتونی دلاموته» که با نام «سر کادیلاک» هم شناخته می‌شد، مدیری میان‌پایه در دولت ایالات متحده بود که پایه‌گذار کادیلاک در دیترویت شد. شرکت او تا سال‌ها ارابه‌های فلزی می‌ساخت و نشانی که برای محصولات‌اش انتخاب شده بود، برازنده‌اش می‌کرد

کادیلاک در سال 1902 توسط هنری ام لیلاند تاسیس شد. کادیلاک یکی از قدیمی ترین مارک های خودرو در جهان است . جنرال موتورز کادیلاک را در سال 1909 خریداری کرد.

در سال 2014، اتومبیل های جدید کادیلاک همه یک آرم جدید داشته اند.

آرم کادیلاک شامل طیف گسترده ای از رنگ ها از جمله سیاه و سفید، قرمز، خاکستری، زرد، نقره و آبی است. هر رنگ دارای معنی خاص خود است . نمادی از خلاقیت، تعالی، شور، عظمت و کسب و کار مسئولیت ایجاد شده توسط خودروسازان.

کادیلاک تاج گل یا همان خوشه های دور تا دور آرم کادیلاک را در سال 2014 حذف کرد. تغییرات یاد شده بر اساس بازخوردهای منفی دریافتی از مشتریان بالقوه این شرکت که تاج گل را نمادی قدیمی و منسوخ می‌دانند، گرفته شده و با ایجاد یک نشان یک تکه و ساده تر، آزادی عمل بیشتری برای بهره گیری از موقعیت نشان در طراحی خودرو به طراحان داده خواهد شد.

نام کشور سازنده:  Warren, Michigan, U.S

نام پارسی کشور سازنده:  ایالت میشیگان ، آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  1902

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت کادیلاک مراجعه کنید :

www.cadillac.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو کادیلاک در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/cadillac

 

معنی و مفهوم آرم شورولت / CHEVROLET

آرم شورلت اغلب به عنوان یک به علاوه توصیف شده است و در شمال امریکا به عنوان یک پاپیون شناخته شده است گاهی اوقات “پاپیونی باشگاه” می گویند که به معنای تعظیم است ، بر نام شرکت. به شکل یک صلیب مانند نیز گفته می شود.

آرم شورلت معروف طلایی و زرد رنگ طراحی شده است و با یک مرز نقره ای تزئین شده. چنین رنگ های زنده ای نشان شور و شوق و قدرت است. نام این شرکت در زیر آرم با حروف سیاه و سفید نوشته شده است قبل از آن، علامت سیاه و سفید یا آبی استفاده می شده .

ریشه نشان شورولت، که یکی از برندهای جنرال موتورز به عنوان پرفروش ترین خودروساز دنیا است به یکی از سفرهای ویلیام دورانت، موسس این شرکت به پاریس در سال 1907 باز می گردد. دورانت آنچنان مسحور طرح زیبای کاغذ دیواری خود قرار گرفته بود که تکه ای از آن را کند و داخل کیف پول خود قرار داد. چند سال بعد در سال 1913 او این تکه را مبنای طراحی لوگوی طیفی خود قرار داد و نام شرکت را از اسم لوئیس شورولت، راننده مسابقات سرعت به عاریت گرفت.

نام کشور سازنده : Detroit, Michigan, U.S

نام پارسی کشور سازنده:  ایالت میشیگان ، آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  1911

شعار:  Excellence for Everyone – Find New Roads

معنی شعار:  برتری برای همه راه های جدید پیدا کن

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت شورولت مراجعه کنید :

www.chevrolet.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو شورولت در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/chevrolet

معنی و مفهوم آرم کوروت / CORVETTE

شورلت کوروت یکی از مدل‌های اسپرت محبوب خودروهای کمپانی شورولت است که از دهه ۱۹۵۰ میلادی تا کنون محبوبیت زیادی داشته است.

کوروت از سال ۱۹۵۳ تا کنون که در حال تولید بوده است، ۷ نسل تکامل پیدا کرده است. آخرین نسخه این اتومبیل سی۷ نام دارد و در بوولینگ گرین، کنتاکی ساخته میشود.

طراحی اولیه کوروت دارای دو پرچم متقابل بود: یکی، پرچم شطرنجی که نشان دهنده پیروزی مسابقات است. دیگری، پرچم ستاره های آمریکایی.

با این حال، استفاده از پرچم آمریکا برای ترویج محصولات تجاری در آن زمان غیرقانونی بود و تصمیم گرفته شد تا این بخش طراحی حذف گردد و از پرچمی که شامل لوگو Chevrolet و فلور دلیس یک نماد فرانسوی که بخشی از لوستر خانواده Chevrolet  بود استفاده کردند . متاسفانه در طول سال ها لوگو  کوروت دست خوش تغییرات متعددی بوده .

در سال 1980، یک دهه جدید وارد شد، و طرح های زاویه ای بیشتری مشاهده شد . در سال 1963 پرچم ها به گونه ای طراحی شد که “V” را تشکیل دادند. نظریه پردازان توطئه یک چشم انداز فلیپ بورد یا تاندربرد را می بینند، اما من فکر نمی کنم که این اتومبیل ها واقعا ترس رقابتی داشته باشند، چرا که اولی در محدوده قیمت قرار نگرفت و دومین  در رده بندی عملکردی نبود.

و طراحی نهایی در سال 2014 انجام شده است.

نام کشور سازنده : United States

نام پارسی کشور سازنده:  ایالات متحده آمریکا

تاریخ ساخت کارخانه:  1953

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت جیپ مراجعه کنید :

www.chevrolet.com/corvette-sports-cars.html

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو کوروت در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/corvette

 

معنی و مفهوم آرم بیوک / BUICK

آرم فعلی بیوک که در سال 2002 تمام نقره شد. سایه خاکستری به آن نگاه چشم نواز تر می دهد. با این حال، رنگ های اصلی از سه سپر قرمز، سفید و آبی به افتخار خانواده اسکاتلندی Buik  بودند.

LeSabre، INVICTA و الکترا – در سال 1960، سه سپر بر روی آرم برای اولین بار ظاهر شد. سه سپر فعلی حفظ سنت های نام تجاری است، اما در سایه های مختلف از نقره و از ویژگی های آن خطوط ساده موربی است که استفاده شده در نسخه های قبلی شطرنجی بودند. دایره کامل نقره ای در اطراف سپر آرم را مدرن کرده.

رنگ نقره ای در آرم بیوک نمادی از پاکی، شرافت، پیچیدگی و عظمت – در حالی که رنگ سیاه و سفید نشان دهنده نگرش پویا و تعالی این شرکت است.

نام کشور سازنده : Detroit, Michigan, United States

نام پارسی کشور سازنده:  دیترویت، میشیگان، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه : ( 1899بیوک خودکار Vim و شرکت برق ) (1903 شرکت موتور بیوک )

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت بیوک مراجعه کنید :

www.buick.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو بیوک در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/buick

 

معنی و مفهوم آرم دوج / DODGE

دوج یعنی جاخالی دادن ولی در اصل فامیلیه برادرایی بوده که تو سال 1914 این کمپانی رو تاسیس کردن

از سال 1990 آرم دوج سر قوچ است .

از سال 2011 لوگو شرکت تغییر کرد . آرم فعلی دوج سایه های مختلفی از نقره و رنگ قرمز است. کتیبه Dodge  تمام نقره ای است، برای عظمت و عزت و پیچیدگی است. دو راه راه شیب دار در سمت راست لوگو به رنگ قرمز به عنوان نماد عشق و شور و هیجان رنگ شده، مرتبط با وسایل نقلیه شرکت می باشد.

نام کشور سازنده : Auburn Hills, Michigan, United States

نام پارسی کشور سازنده:  میشیگان، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه:  1900

شعار:  Domestic. Not Domesticated

معنی شعار:  داخلی. اهلی نشده

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت دوج مراجعه کنید :

www.dodge.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو دوج در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/dodge

 

معنی و مفهوم آرم اس آر تی /SRT

دوج چلنجر نام سه نسل مختلف خودروهای آمریکایی تولید شده توسط دوج است. که  از سال 1958 تا 1959 ساخته شد. این مدل های سوپرشارژ از مدل های محبوب دوج ، افسانه های آمریکایی را به وسایل نقلیه با موتورهای قدرت جانوری تبدیل می کنند.
ماشین های هیولایی مستحق عناوین و هویت های تهاجمی هستند که دوج با علامت شدید هالکات تحویل داده است.
دوج سوپر زنبور عسل یک ماشین عضلانی است (دوج چلنجر اسکات پک )  که توسط دوج در سال های 1968 تا 1971 تولید شده است.

نام کشور سازنده : United States

نام پارسی کشور سازنده:  ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه:  1958

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت دوج مراجعه کنید :

www.drivesrt.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو کادیلاک در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/srt

 

معنی و مفهوم آرم رام / RAM

رام کامیون به طور رسمی به عنوان کامیون بخش رام شناخته می شود

نمادهای این خودرو به عنوان تشخیص و احترام آرم سر قوچ است. آرم مرموز بسیاری جذاب، توسط دوج در طول صد سال گذشته استفاده شده است، از جمله جدید ترین علامت نام تجاری است. قوچ نام تجاری شرکت و سر قوچ یا گوسفند نر uncastrated لوگو شرکت است.

نام کشور سازنده : Auburn Hills, Michigan, United States

نام پارسی کشور سازنده:  میشیگان، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه: 2009

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت رام مراجعه کنید :

www.ramtrucks.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو دوج رم در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/ram

 

معنی و مفهوم آرم جیپ / Jeep

لوگو جيپ در طراحی گذشته همان طور كه مشاهده مي كنيدنماي جلوي اتومبيل را نشان مي دهد . اين شكل شامل 2 دايره به نشانه چراغهاي جلوماشين و چندين خط عمودي به عنوان grill هاي اتومبيل هستند . كلمه جيپ نيز در بالاي لوگو نوشته شده است .

جيپ به عنوان يك اتومبيل نظامي شروع به كار نمود و بعدها به عنوان يك مدل Willys-Overland شناخته شد و در حقيقت در ابتدا لوگو و آرم خاصي براي اين اتومبيل وجود نداشت و از سال 1946 كه اين اتومبيل به عنوان يك اتومبيل غير نظامي در بازارمعرفي گشت تا سال 1963 كلمه جيپ با فونت خاصي درون يك پرانتز ، تنها نشانه و آرم اين اتومبيل بود .

کلمه “جیپ” به عنوان علامت تجاری در سال 1963 بدون آرم و یا هر نوع علامت دیگر به ثبت رسید. رنگ سبز تیره در آرم جیپ نشان دهنده منحصر به فرد، اصالت، رفاه و رشد، در حالی که رنگ سفید مخفف جذابیت و ظرافت از این نام تجاری یاد شده است.

نام کشور سازنده : Toledo, Ohio, United States

نام پارسی کشور سازنده:  تولدو، اوهایو، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه:  1941

شعار:  I live. I ride. I am Jeep

معنی شعار:  من زندگی می کنم. میرونم. من جیپ هستم

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت جیپ مراجعه کنید :

www.jeep.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو جیپ در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/jeep

 

معنی و مفهوم آرم جی ام سی /GMC

علامت GMC  همواره یکی از آرم های شاخص در شمال امریکا بوده است و همواره نام شرکت تشکیل شده از سه حرف می باشد. در واقع تنها از حروف  M، G  و C ، رنگ قرمز و تزئین شده با دور نقره ای می باشد

با وجود اینکه آرم GMC از یک نماد بسیار ساده، طراحی شده است برای تحت تاثیر قرار دادن با فونت بزرگ و نماد قدرت اولیه برای وسایل نقلیه تولید شده و نام تجاری ضروری است. هیچ زرق و برقی ندارد، فقط ابزار وحشیانه – این چیزی هست که صاحبان GMC در کامیون ها و suv خود به کار می برند .

نام کشور سازنده : Detroit, Michigan, United States

نام پارسی کشور سازنده:  دیترویت، میشیگان، ایالات متحده

تاریخ ساخت کارخانه:  1911

برای مشاهده مدل های شگفت انگیز این خودرو به سایت رسمی شرکت GMC مراجعه کنید :

www.gmc.com

برای مشاهده مدل های مختلف آرم و لوازم خودرو جیپ در سایت ماشین اسپرت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

www.machinesport.com/gmc